Etapy produkcji deski
1.
Naturalny jesion
– suszenie
Naturalne drewno jesionowe jest poddawane miesięcznemu procesowi suszenia. Wilgotność drewna jest obniżana do niskiego poziomu. Drewno pochodzi z certyfikowanych lasów prowadzących zrównoważoną politykę leśną. Posiada certyfikat FSC.
2.
– modyfikacja termiczna
Modyfikacja drewna w 200°C. Zmiana barwy w całym przekroju na brązową. Najwyższa klasa odporności na warunki atmosferyczne. Po procesie modyfikacji termicznej, deski są poddawane kondycjonowaniu, w atmosferze pary nasyconej nabierają wilgotności odpowiedniej do zastosowań zewnętrznych.
3.
– struganie i olejowanie
Struganie i wiercenie otworów. Deski nabierają kształtu i wymiarów gotowej deski tarasowej. Końcowe maszynowe olejowanie specjalnymi olejami z dodatkiem filtrów UV i pigmentów, zabezpiecza deski przed intensywnym słońcem i zmianami temperatur.
Łącznik
Wystarczająco TWARDY, aby spiąć deski
w solidną konstrukcję i na tyle ELASTYCZNY,
aby zapewnić łatwy montaż.
podlega recyclingowi i może zostać powtórnie przetworzony.
Pielęgnacja desek na balkonie lub tarasie
Drewno jest materiałem dostarczającym przy użytkowaniu bardzo wiele radości. Jest ciepłe, estetyczne, a przy tym całkowicie naturalne. Jak wszystko co piękne, wymaga jednak troski, która pozwoli jak najdłużej zachować jego świeży wygląd i spowolni proces starzenia.
Okresowa pielęgnacja podłogi balkonowej GUMI może być przeprowadzana samodzielnie i nie jest to proces skomplikowany ani pracochłonny. Deski wystarczy wyczyścić na mokro twardą szczotką, a następnie pokryć je nową warstwą oleju przy użyciu pędzla lub wałka. Po takiej renowacji podłoga na balkonie lub tarasie odzyskuje swój pierwotny kolor i jest dodatkowo zabezpieczona na nadchodzący okres.
Dedykowane płyny, oleje oraz inne materiały do pielęgnacji drewna znaleźć można w naszym SKLEPIE GUMI. Jeśli masz pytania? ZADZWOŃ.
Zaleca się żeby używać olejów:
– dedykowanych do tarasów drewnianych na zewnątrz,
– ekologicznych (wodorozcieńczalny),
– zawierających brązowy pigment, zabezpieczający przed zmianą koloru.
Tabela pielęgnacji
W zależności od tego w jakich warunkach drewno jest użytkowane i jak duża jest jego ekspozycja na czynniki zewnętrzne, można przeprowadzać jego okresową pielęgnację z różną częstotliwością, zilustrowaną w poniższej tabeli.
Rodzaj zadaszenia: | Balkony i tarasy odkryte lub częściowo zadaszone | Balkony i tarasy zadaszone |
Częstotliwość | Raz do roku | *Raz do roku |
Pora roku | Wczesną wiosną | Dowolna pora roku |
Rodzaj oleju | Oleje z pigmentem UV | Oleje z pigmentem UV / bez pigmentu |
Okresowa pielęgnacja drewna na balkonie lub tarasie jest istotna gdyż znacznie wydłuża jego trwałość. Powłoka olejowa stopniowo zanika i trzeba ją odnawiać, gdyż stanowi ona barierę dla wilgoci oraz promieni UV powodujących starzenie się drewna.
* W przypadku powierzchni zadaszonych, częstotliwość przeprowadzania renowacji może być mniejsza (nawet raz na kilka lat). Należy jednak pamiętać, iż w okresie gwarancyjnym pielęgnacja przeprowadzana raz do roku jest wymagana.
Dedykowane płyny i oleje do renowacji tarasu
znajdziesz w SKLEPIE GUMI.
Jeśli masz pytania? ZADZWOŃ: +48 22 76 31 777