Zalety systemu

 Taras GUMI 2015 w nowej odsłonie

https://youtube.com/watch?v=iHqqF87ljUg%3Frel%3D0
 • Samodzielny montaż
  Największą zaletą GUMI jest to, że każdy może zmontować swój taras samodzielnie. A to dzięki temu, że do montażu nie potrzebujemy żadnych narzędzi, ponieważ w tym systemie nie docinamy desek. Wystarczy poświęcić jedno popołudnie w rodzinnym gronie i taras z drewna jest gotowy. 
 • Dowolny wzór
  Wymiary desek zostały tak dobrane, że długości desek są wielokrotnością szerokości. Każdy klient może wg własnego upodobania ułożyć swój taras w dowolny wzór np.: rzędy, cegiełkę, kwadraty, rzędy przeplatane .

 • Szybkie użytkowanie
  GUMI jest prosty, szybki i łatwy w montażu. Wszystkie deski posiadają nawiercone od spodu otwory dopasowane kształtem do łączników. W  otwory wciskamy łączniki GUMI, które łączą również między sobą deski. Ponieważ wszystkie deski są fabrycznie olejowane, taras zaraz po zmontowaniu jest gotowy do użytkowania. 
 • Dłuższa żywotność drewna
  Dzięki zastosowaniu łączników, odstępy między deskami tarasowymi są zawsze równe, co zapewnia swobodny spływ wody z powierzchni tarasu. Po za tym łączniki zapobiegają stykaniu się desek z podłożem, co znacznie przedłuża żywotność drewna. 
 • Szybki demontaż
  Łączniki GUMI pozwalają na szybki demontaż całego tarasu lub wymianę uszkodzonej pojedynczej deski nawet w środku tarasu. Następnie można powtórnie zmontować taras.
 • Nie wymagane specjalne podłoże
  Deski w systemie GUMI nie są trwale mocowane do podłoża, a więc mogą być położone nawet na istniejące płytki ceramiczne lub deski drewniane, sklejkę itp. bez ich uszkodzenia. 
 • Wypełnienie powierzchni
  Każdy klient projektuje swój taras samodzielnie. Można tak dobrać ilość i rozkład desek, że prawie idealnie dopasujemy jego zapełnienie. W skrajnych przypadkach będzie to około 3 cm odstępu na bokach. Państwa taras zaprojektuje nasz konfigurator.
 • Stabilność ułożenia
  Ponieważ wszystkie deski na całej powierzchni tarasu są ze sobą połączone, tworzą jedną całość, przez co system GUMI sprawia wrażenie bardzo stabilnego. Jednocześnie łączniki wykonane z elastycznego tworzywa wywołują efekt lekko wyczuwalnej „amortyzacji”, przyjemnej w codziennym użytkowaniu. 
 • Szerokie zastosowanie
  System GUMI może być ułożony w takich miejscach jak: tarasy, balkony, sauny, natryski, szatnie itd.