Szybki montaż – wskazówki

GUMI dzięku swojej modłułowej konstrukcji umożliwia naprawdę szybki montaż. Ważne jest jednak aby pracę właściwie sobie zorganizować.

  • Dużym ułatwieniem będzie na pewno poręczny stolik na którym bedziemy mogli układać deski;
  • Warto wcześniej wyposażyć się także w rękawiczki, które docenimy zwłaszcza przy wciskaniu setnego lub dwusetnego łącznika. Idzie to naprawdę łatwo jednak przy dużuch ilościach łączników rękawiczki naprawdę się przydadzą.
  • układanie można podzielić na nieduże, powtarzalne etapy.  Sporo czasu zaoszczędzimy łącząc ze soba po kilka desek na przygotowanym wcześniej stoliku, dokładając je następnie do ułozonej już konstrukcji.
  • wielkie ułatwienie to zawsze starannie wydrukowany plan, przygotowany przy wykorzystaniu dostępnego na stronie KALKULATORA. Nie przeoczymy wtedy żadnego łącznika i znacznie szybciej będziemy mogli rozkładać deski. Należy pamiętać, iż nie ma konieczności wypełniania wszystkich otworów łącznikami!
  • Ważne jest, aby pamiętać o zostawieniu dylatacji (wolnej przestrzeni) na brzegach, bądź jednym brzegu tarasu. Dylatacja to  minimum 2% wymiaru tarasu liczonym po jego szerokości. Deski Gumi wykonane są z naturalnego drewna i podczas zmiany wilgotności powietrza maja prawo nieznacznie zmienić swoje wymiary. Taras Gumi nie jest trwale przymocowany do podłoża, jest to taras „pływający”, dlatego mogą wystąpić ruchy brzegów tarasu o około +/-2%.
  • W żadnym przypadku balkon lub taras drewniany nie może być na ścisło wykończony, zamknięty ścianami lub listwami bocznymi ze wszystkich stron, ponieważ istnieje ryzyko wybrzuszenia.

Czas ułożenia 10 m2 w najprostszym wzorze to mniej niż godzina. Film zamieszczony poniżej doskonale to ilustruje.